Tanie szczoteczki soniczne – Ranking 10 modeli do 150 zł

W ostatnich latach szczoteczki elektryczne zyskały bardzo na popularności. Obecnie istnieje kilka rodzajów szczoteczek elektrycznych, ale do najpopularniejszych możemy zaliczyć szczoteczki soniczne oraz rotacyjne. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył tych pierwszych. Szczoteczka soniczna to przydatne urządzenie, które stało się bardzo popularne w ostatnich latach, między innymi dzięki funkcjonalności, wygodzie użytkowania oraz świetnej skuteczności w usuwaniu zabrudzeń.

Szczoteczki soniczne ranking polecanych modeli do 150 złotych

Co znajdziesz w tym wpisie?

Jeszcze kilka lat temu szczoteczki soniczne były w ofercie tylko kilku producentów, co z pewnością miało wpływ na ich cenę oraz popularność. Obecnie wielu producentów, również mniej znanych marek oferuje szczoteczki soniczne, dzięki czemu klient ma dostęp do szerokiej gamy urządzeń. Najtańsze urządzenia są dostępnie już od kilkudziesięciu złotych, a ceny najlepszych topowych modeli sięgają nawet 1500 zł. Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę są: producent, model, ilość funkcji, tryby mycia, rodzaj zasilania (baterie czy akumulator) oraz zestaw akcesoriów dołączonych do urządzenia (dodatkowe końcówki, stacja dokująca czy futerał).

W tym wpisie skupimy się na modelach szczoteczek sonicznych, które można kupić do 150 zł. Mogłoby się wydawać, że w tej cenie dostaniemy tylko podstawowe modele, które nie oferują zbyt wiele. Jest w tym trochę prawdy, jednak w ostatnich latach sytuacja znacząco się zmieniła i obecnie za niespełna 150 zł możemy kupić szczoteczki, które oferują kilka trybów pracy, mają wydajny akumulator, na którym urządzenie może działać nawet do kilkudziesięciu dni i oferują dodatkowe akcesoria takie jak: stacja do ładowania szczoteczki czy pokrowiec, dzięki któremu możemy zabrać szczoteczkę w podróż bez obawy, że ulegnie uszkodzeniu.

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną?

Na świecie tradycyjne manualne szczoteczki nadal są najpopularniejszą metodą dbania o higienę jamy ustnej, jednak z roku na rok szczoteczki elektryczne i soniczne coraz bardziej zyskują na popularności. Niewątpliwie szczoteczki manualne będą najczęściej wybieranymi szczoteczkami przez najbliższe lata, między innymi ze względu na cenę, jednak coraz więcej ludzi skłania się w stronę szczoteczek elektrycznych i sonicznych, a to głównie dzięki ich zaletom, jakimi niewątpliwie są bardzo wysoka skuteczność w usuwaniu zabrudzeń i płytki nazębnej oraz wygoda użytkowania. Jakie jeszcze plusy posiadają szczoteczki soniczne?

Dokładniejsze mycie żębów i przestrzeni międzyzębowych

Szczoteczki soniczne w porównaniu do szczoteczek manualnych generują dużo więcej ruchów podczas standardowego szczotkowania zębów. Zwykle szczoteczka soniczna do zębów wykonuje 31000-40000 ruchów/min. podczas gdy myjąc zęby tradycyjną szczoteczką, wykonujemy ok. 600 ruchów/minutę. Większa liczba ruchów przekłada się na dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej oraz zabrudzeń z przestrzeni międzyzębowych. Koleją zaletą wynikającą z dużej liczby ruchów szczoteczki sonicznej jest dużo większe wytwarzanie piany z pasty do zębów, która wnika w przestrzenie międzyzębowe, czyszczące je i usuwając nagromadzone tam bakterie. Regularne mycie zębów szczoteczkami sonicznymi daje świetne efekty.

Delikatne dla zębów oraz dziąseł

Faktem jest, iż szczoteczki soniczne generują dużą liczbę ruchów na minutę, jednak nie wpływa to negatywnie na szkliwo czy stan zębów lub dziąseł. Końcówki są wykonane ze specjalnego włosia, które delikatnie, a zarazem skutecznie oczyszcza zęby oraz masuje dziąsła. Dodatkowo coraz więcej producentów ma w swojej ofercie szczoteczki, które posiadają sensory nacisku, które wykrywają siłę nacisku. Ta funkcja ma na celu uniknięcie potencjalnych uszkodzeń, jakie mogłyby wyniknąć ze zbyt dużego nacisku.

Wygodne w użyciu

Kolejnym argumentem, który przemawia za szczoteczkami sonicznymi jest wygoda użytkowania. Myjąc zęby szczoteczką soniczną, nie ma konieczności wykonywania tylu ruchów ręką / nadgarstkiem, co w przypadku manualnej szczoteczki. Dodatkowo większość szczoteczek posiada 2-minutowy timer z przerwami co 30 sekund, dzięki którym każda część jamy ustnej zostanie tak samo wyczyszczona. Dla podróżnych dość istotny może być fakt, że niektórzy producenci dodają do swoich urządzeń pokrowce, dzięki którym możemy zabrać szczoteczkę w podróż, bez obawy, iż ulegnie ona uszkodzeniu w trakcie podróży.

Jakie wady mają szczoteczki soniczne?

Cena

Chyba najistotniejszą kwestią, która zniechęca potencjalnego klienta do zakupu szczoteczki sonicznej jest cena. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, począwszy od najprostszych za kilkadziesiąt złotych, do takich które kosztują ponad tysiąc złotych. Osoby mniej wymagające, które chcą po prostu dokładnie umyć zęby i nie potrzebują dodatkowych bajerów, zadowolą się w pełni szczoteczkami sonicznymi do 200 zł. W tej cenie znajdzie się kilka modeli wartych uwagi.

Podatność na uszkodzenia

Kolejną wadą, o ile można użyć tego słowa w tym przypadku jest fakt, iż soniczna szczoteczka jest urządzeniem elektrycznym, które jest bardziej podatne na uszkodzenia, niż tradycyjna szczoteczka do zębów. W przeciwieństwie do manualnych szczoteczek, szczoteczki elektryczne są dużo mniej odporne na upadki i już upadek z wysokości ok. 1 metra może doprowadzić do pęknięcia obudowy i uszkodzenia urządzenia. Z tego powodu część producentów wprowadziła do swojej oferty urządzenia ze specjalną antypoślizgową powłoką, która zmniejsza ryzyko wyślizgnięcia się szczoteczki z dłoni. Skoro już mowa o uszkodzeniach, to warto tutaj również wspomnieć o uszkodzeniach spowodowanych przez wodę. Co prawda szczoteczki elektryczne są przystosowane do pracy mokrych warunkach, jednak nie oznacza to, że powinniśmy je aż nadto narażać na wodę. Chodzi tu głównie o urządzenia, które są ładowane tradycyjnymi ładowarkami z portem USB, czyli należy unikać kontaktu wody z wejściem ładowarki.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szczoteczki sonicznej?

Zasilanie

Zanim zdecydujesz się na zakup szczoteczki sonicznej, warto byś poznał kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Co prawda, obecnie większość urządzeń posiada zasilanie akumulatorowe, choć możemy jeszcze spotkać modele, które są zasilane bateriami. Zazwyczaj są to bardzo tanie urządzenia, jednak dodatkowym kosztem będą tutaj baterie, które co jakiś czas trzeba wymieniać. Zdecydowanie lepszym wyborem są szczoteczki zasilane poprzez akumulatorki, co oznacza, że co jakiś czas trzeba naładować szczoteczkę podpinając ją do ładowarki, tak jak np. telefon. Z pewnością dla wielu osób dość istotny może być czas działania na jednym ładowaniu. Tutaj rozbieżności potrafią być duże. W zależności od marki i modelu czas działania szczoteczki sonicznej wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Proste modele oferują czas działania do 7 dni, choć w ofercie możemy znaleźć również modele, które na jednym ładowaniu mogą działać nawet do 60 dni według deklaracji producenta (szczoteczka używana dwa razy dziennie). Takie rozbieżności wynikają głównie z rodzaju zastosowanych akumulatorów. Zazwyczaj w tego typu urządzeniach stosowane są akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) lub niklowo-metalowo-wodorkowe (Ni-MH). Na ogół te pierwsze charakteryzują się krótszym czasem ładowania oraz dłuższej pracy na jednym ładowaniu.

Końcówki

Kolejną dość istotną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem szczoteczki, są dodatkowe końcówki. Zazwyczaj w opakowaniu możemy znaleźć od jednej do nawet kilku wymiennych końcówek. Z pewnością większa liczba wymiennych końcówek jest dodatkowym atutem, ponieważ standardowo jedna końcówka zużywa się po ok. pół roku w zależności od częstotliwości użytkowania, więc po tym okresie nie ma konieczności zakupu kolejnej końcówki. Co jednak zrobić, gdy dołączone do zestawu końcówki zużyją się? W tym wypadku konieczny jest zakup nowych końcówek. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej szczoteczki sonicznej, powinieneś również zwrócić uwagę na dostępność oraz cenę dodatkowych końcówek, które prędzej czy później trzeba będzie kupić. W tańszych modelach ceny końcówek wahają od kilku do kilkunastu złotych za sztukę i przeważnie są sprzedawane w zestawach po dwie bądź cztery sztuki.

Funkcje

Szczoteczki soniczne, które są omawiane w owym wpisie, są skierowane raczej do mniej wymagających klientów, co jednak nie oznacza, że nie posiadają one żadnych „bajerów”. Co prawda, na próżno tutaj szukać takich funkcji jak sterowanie telefonem itp. jednak dla zwykłego zjadacza chleba raczej nie są one niezbędne. Obecnie na rynku do 150 zł możemy znaleźć szczoteczki, które oferują między innymi: kilka trybów pracy (standardowe czyszczenie, delikatne czyszczenie, masaż, wybielanie czy polerowanie), 2-minutowy timer (który co 30 sekund informuje o tym, że zakończono mycie jednej części jamy ustnej i sygnalizuje o konieczności rozpoczęcia mycia następnej), a nawet czujnik, który informuje, gdy zbyt mocno naciskasz na dziąsła. Warto jeszcze wspomnieć o ilości ruchów sonicznych na minutę. Tańsze modele zwykle oferują od 31000 do ponad 40 tys. ruchów na minutę. Teoretycznie im ta wartość jest większa, tym szczoteczka wykona więcej ruchów wymiatających, a to oznacza większą skuteczność. Z praktycznego punktu widzenia, już szczoteczki, które wykonują 31 tys. ruchów na minutę skutecznie czyszczą zęby.

Top 10 szczoteczek sonicznych do 150 zł

Choć budżet nie jest wysoki, to jednak w cenie do 150 zł można znaleźć kilka ciekawych modeli szczoteczek sonicznych, które z pewnością powinny wystarczyć dla mniej wymagających lub dopiero zaczynających swoją przygodę z tego typu sprzętem. Niewątpliwie, plusem urządzeń w tym budżecie będzie właśnie ich cena, bo nawet gdy urządzenie ulegnie uszkodzeniu (co prędzej czy później musi nastąpić) to ewentualne koszty nie uderzą mocno po kieszeni. Dodatkowo, szczoteczki soniczne są standardowo objęte 2-letnią gwarancją, więc teoretycznie w tym okresie powinniśmy mieć względny spokój.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele modeli szczoteczek sonicznych mniej lub bardziej znanych firm. Na szczoteczki warto więc zwrócić uwagę w tym budżecie? To już zależy od waszych oczekiwań. Poniżej znajdziesz ranking kilku popularnych modeli wraz z krótkim opisem.

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Czas działania: do 14 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 31000
Tryb pracy: Codzienne czyszczenie
Wyposażenie: Ładowarka, Główka szczoteczki C1 ProResults – standardowa
Liczba końcówek: 1

Podstawowy model znanego producenta czyli Philips Sonicare EasyClean HX6511/50. Choć jest to podstawowy model, to jednak nie oznacza, że nie jest warty uwagi. Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 posiada tylko jeden tryb pracy, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż większość ludzi i tak korzysta głównie ze standardowego trybu czyszczenia, to szczoteczka ta powinna zaspokoić oczekiwania tej docelowej grupy. W zestawie jest niestety tylko jedna końcówka, a ceny oryginalnych końcówek są dość wysokie. Na szczęście jest to bardzo popularny model, do którego możemy znaleźć zamienniki końcówek w naprawdę atrakcyjnych cenach. Warto dodać, że szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 ma funkcję łatwego startu, która daje możliwość stopniowego, delikatnego zwiększania intensywności szczotkowania podczas pierwszych 14 użyć nowej szczoteczki. Opinie o Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 są w zdecydowanej większości pozytywne. Ludzie chwalą produkt za prostotę działania, dokładność mycia oraz niezawodność.

Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500

Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500

Czas działania: do 18 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Tak
Sterowanie smartfonem: Tak
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 31000
Tryb pracy: Codzienny, Delikatny, Personalny
Wyposażenie: Nakładka ochronna, Stacja ładująca
Liczba końcówek: 1

Jeszcze do niedawna firma Xiaomi była kojarzona głównie z tanimi smartfonami, jednak już jakiś czas temu sytuacja dość mocno się zmieniła. Chińska marka z impetem weszła w inne gałęzie elektroniki użytkowej i urządzeń wykorzystywanych w życiu codziennym. Jedną z tych gałęzi są szczoteczki soniczne, a w tym konkretnym przypadku chodzi o szczoteczkę soniczną Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500. Jest to jeden z prostszych modeli oferowanych przez tę markę. Szczoteczka soniczna Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 posiada 3 tryby pracy stację ładującą oraz jedną końcówkę w zestawie. Dodatkowym atutem jest możliwość sterowania szczoteczką za pomocą smartfona, w tej cenie jest to raczej dość rzadko spotykana funkcja. Szczoteczka Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników, chwalona jest głównie za wygodę używania, cichą pracę oraz łatwość czyszczenia.

Vitammy Symphony

Vitammy Symphony

Czas działania: do 45 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 41000
Tryb pracy: Codzienny, Delikatny, Masaż, Polerowanie, Wybielanie
Wyposażenie: Ładowarka indukcyjna USB, 1 końcówka
Liczba końcówek: 1

Dla osób, które szukają szczoteczki z kilkoma trybami pracy, długim czasem działania na jednym ładowaniu i ciekawym wyglądzie, dość ciekawą propozycją może być Vitammy Symphony. Według deklaracji producenta główka szczoteczki Vitammy Symphony może poruszać się do 41 tysięcy razy na minutę, a czas działania przy normalnym używaniu wynosi do 45 dni. Dodatkowo szczoteczka soniczna Vitammy Symphony posiada timer z odliczaniem 4 stref mycia po 30 sekund. Z pewnością szczoteczka soniczna Vitammy Symphony przypadnie do gustu również ludziom, którzy bardziej zwracają uwagę na aspekt wizualny. Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach kolorystycznych (black, white i pink) i posiada dość ciekawe wykończenie, obejmujące dolną część szczoteczki oraz obwódkę wokół przycisku zasilania. W zestawie wraz ze szczoteczką znajdują się: stacja ładująca oraz jedna końcówka.

ORO-MED Oro-Sonic

ORO-MED Oro-Sonic

Czas działania: do 40 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 31000
Tryb pracy: Codzienne czyszczenie, Delikatne czyszczenie, Delikatny masaż, Polerowanie, Wybielanie
Wyposażenie: 2 główki, etui podróżne, baza z końcówką USB
Liczba końcówek: 2

Na wstępie warto wspomnieć, że tę szczoteczkę możemy spotkać również pod innymi nazwami takimi jak: Alfawise S100, Go Media Sarmocare S100, Shona Sonic Black czy TEESA TSA8015, jednak w tym przypadku skupimy się na szczoteczce sonicznej ORO-MED Oro-Sonic, która jest w tej chwili najlepiej dostępna spośród wyżej wymienionych urządzeń. Szczoteczka soniczna ORO-MED Oro-Sonic posiada aż 5 trybów pracy, co w urządzeniach z tej półki cenowej raczej nie jest zbyt często spotykane. Dodatkowo w zestawie znajdują się dwie końcówki o średniej twardości włosia a koszt nowych oryginalnych końcówek to ok. 25 zł zł za 2 sztuki, co jest dość przystępną ceną. W skład zestawu wchodzą soniczna szczoteczka wraz z dwoma główkami sonic, poręczne etui oraz stacja ładująca. OROMED Oro-Sonic na ogół zbiera dobre opinie, urządzenia chwalone jest za dobry stosunek cena / możliwości, ilość trybów pracy i wykonanie. Urządzenie ORO-MED Oro-Sonic jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej.

Xiaomi SOOCAS V1

Xiaomi SOOCAS V1

Czas działania: do 60 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 42000
Tryb pracy: Codzienne czyszczenie, Delikatne czyszczenie, Wybielanie
Wyposażenie: 2 główki, etui podróżne, kabel USB
Liczba końcówek: 2

Kolejną ciekawą opcją od firmy Xiaomi jest model Soocas V1. Jest to podstawowy model, który jednak oferuje całkiem sporo, jak na tak budżetowe urządzenie. Główka szczoteczki Xiaomi Soocas V1 wykonuje do 42000 ruchów na minutę, dodatkowo urządzenie posiada wytrzymały akumulator, który zapewnia czas działanie urządzenia nawet do 60 dni przy standardowym użytkowaniu. Szczoteczka soniczna Soocas V1 oferuje 3 tryby pracy (Codzienny, Delikatny, Intensywny), poza tym urządzenie posiada sygnalizator czasu mycia oraz wskaźnik naładowania baterii. Szczoteczka soniczna Xiaomi Soocas V1 jest oferowana w dwóch kolorach, granatowym i różowym, a jej antypoślizgowa rączka została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić stabilny chwyt nawet w wilgotnej dłoni. Oprócz szczoteczki Soocas V1, w zestawie znajdziemy również 2 końcówki, etui podróżne oraz kabel USB do ładowania.

OROMED Oro-Brush

OROMED Oro-Brush

Czas działania: do 40 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 38000
Tryb pracy: Codzienny, Delikatny, Masaż, Polerowanie, Wybielanie
Wyposażenie: 2 główki brush, etui podróżne, ładowarka z końcówką USB
Liczba końcówek: 2

Po całkiem dobrze przyjętym modelu Oro-Sonic, firma Oromed wypuściła kolejny model szczoteczki sonicznej nazwany Oro-Brush. W porównaniu do swojego starszego brata, model Oro-Brush jest nieco droższy, jednak idą za tym pewne ulepszenia. Szczoteczka soniczna OROMED Oro-Brush została wyposażona w funkcję regulacji natężenia drgań (3 poziomy), co w połączeniu z 5 trybami pracy, daje aż 15 różnych trybów pracy. W każdym trybie pracy można ustawić jeden z trzech poziomów natężenia drgań, dzięki czemu użytkownik może dokładniej dostosować działanie szczoteczki do swoich oczekiwań. Ponadto szczoteczka oferuje dwuminutowy timer z przypomnieniem co 30 sekund oraz wskaźnik zasilania / ładowania baterii. W skład zestawu wchodzą: szczoteczka soniczna, 2 główki brush, etui podróżne oraz ładowarka z końcówką USB (brak adaptera). OROMED Oro-Brush jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (black, white, green), a jego cena oscyluje w okolicach 130zł.

AEG EZS 5664

AEG EZS 5664

Czas działania: do 14 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 30000
Tryb pracy: Codzienny, Delikatny, Masaż
Wyposażenie: 2 końcówki, ładowarka, stojak na końcówki
Liczba końcówek: 2

Choć mogłoby się wydawać, że w cenie do 100 zł nie znajdziemy dobrej szczoteczki sonicznej, to jednak i w tym budżecie da się znaleźć coś ciekawego. Chodzi tu o urządzenie firmy AEG a konkretnie model EZS 5664. Być może nie każdy z Was kojarzy firmę AEG. Jest to niemiecki koncern elektrotechniczny z siedzibą w Berlinie, który może i w Polsce nie jest zbyt znany, jednak za naszą zachodnią granicą jest dość popularną marką. Niewykluczone, że szczoteczka soniczna AEG EZS 5664 nie każdemu przypadnie do gustu, ze względu na dość toporny wygląd, jednak w tym budżecie nie ma co wybrzydzać. AEG EZS 5664 oferuje 3 tryby pracy, wykonując przy tym do 30000 ruchów sonicznych na minutę. Dodatkowo urządzenie posiada 2-minutowy timer oraz 4-strefowy wyłącznik czasowy z interwałami. W skład zestawu wchodzą: szczoteczka soniczna AEG EZS 5664, 2 końcówki, które zostały oznaczone kolorowymi pierścieniami, dzięki czemu z urządzenia może korzystać więcej niż jedna osoba bez obawy pomylenia końcówek oraz ładowarka indukcyjna.

Media-Tech Sonic Waveclean MT6510

Media-Tech Sonic Waveclean MT6510

Czas działania: do 60 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 36000
Tryb pracy: Codzienne czyszczenie, Głębokie czyszczenie
Wyposażenie: 2 główki duPont, etui ochronne, kabel USB do ładowania
Liczba końcówek: 2

Szukasz elektrycznej szczoteczki, której nie trzeba ładować co kilka dni? Media-Tech MT6510 to soniczna szczoteczka, która oferuje nawet do 60 dni pracy na jednym ładowaniu (według deklaracji producenta). Media-Tech Sonic Waveclean MT6510 posiada 2 tryby pracy (Codzienne czyszczenie, Głębokie czyszczenie) i wykonuje do 36 tys. ruchów sonicznych na minutę. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w 2 minutowy timer, wraz z przerwami co 30 sekund, które informują o konieczności zmiany czyszczonego obszaru jamy ustnej. Szczoteczka soniczna Media-Tech MT6510 zbiera pozytywne opinie, użytkownicy chwalą urządzenie za długi czas pracy na jednym ładowaniu, oraz dobry stosunek cena / jakość. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, która wynosi niespełna 80 złotych, jest to produkt, na który warto zwrócić uwagę szukając taniej szczoteczki sonicznej. W skład zestawu wchodzą: szczoteczka soniczna, 2 główki duPont, etui ochronne oraz kabel USB do ładowania. Warto wspomnieć, że oryginalne końcówki do szczoteczki sonicznej Media-Tech MT6510 kosztują poniżej 30 zł za 3 sztuki, co jest na prawdę atrakcyjną ceną w połączeniu z resztą zestawu.

Philips Sonicare CleanCare HX3212

Philips Sonicare CleanCare HX3212

Czas działania: do 10 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 31000
Tryb pracy: Codzienne czyszczenie
Wyposażenie: 1 końcówka, ładowarka
Liczba końcówek: 1

Choć w budżecie do 150 zł dominują szczoteczki soniczne mniej znanych marek to jednak i tej cenie są urządzenia renomowanych producentów. Philips Sonicare CleanCare HX3212 bo o nim mowa to jedno z najtańszych urządzeń oferowanych przez markę Philips. Podobnie jak model EasyClean HX6511, szczoteczka soniczna do zębów Philips Sonicare CleanCare HX3212 oferuje podstawowe funkcje, które w pełni powinny zaspokoić oczekiwania mniej wymagających użytkowników. PHILIPS Sonicare 2100 Daily Clean posiada jeden tryb pracy (standardowe czyszczenie) oraz funkcję SmartTime, która automatycznie wyłącza szczoteczkę elektryczną po upływie zalecanych 2 minut czyszczenia. Z kolei funkcja Quadpacer co 30 sekund sygnalizuje, by zacząć czyścić następną część jamy ustnej. Dodatkowo szczoteczka soniczna Philips Sonicare CleanCare HX3212 posiada opcję łatwego startu, która delikatnie zwiększa moc w ciągu pierwszych 14 szczotkowań, przez co pomaga przyzwyczaić się do korzystania z urządzenia osobom, które nie miały do tej pory styczności ze szczoteczkami sonicznymi. W skład zestawu oprócz szczoteczki sonicznej Sonicare CleanCare HX3212 wchodzą: 1 końcówka, ładowarka oraz instrukcja obsługi. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare CleanCare HX3212 w zdecydowanej większości zbiera pozytywne opinie i jest chwalona z dobry stosunek ceny do jakości, dokładność czyszczenia oraz niską głośność pracy.

White Way WW-Sonic

White Way WW-Sonic

Czas działania: do 45 dni
Sygnalizator czasu mycia: Tak
Czujnik siły nacisku: Nie
Sterowanie smartfonem: Nie
Ruchy soniczne [ruchów/min]: 48000
Tryb pracy: Codzienny, Delikatny, Masaż, Polerowanie, Wybielanie
Wyposażenie: 2 końcówki, ładowarka indukcyjna
Liczba końcówek: 2

Być może niewielu z Was kojarzy markę White Way. Firma ta oferuje szczoteczki soniczne oraz irygatory, które pomagają w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej. W ofercie firmy znaleźć możemy szczoteczkę soniczną White Way WW-Sonic, która charakteryzuje się ciekawym designem, pięcioma trybami pracy oraz długim czasem pracy na jednym ładowaniu (do 45 dni przy standardowym używaniu 2 x 2 minuty dziennie). Według deklaracji producenta główka szczoteczki może wykonywać od 31000 do 48000 wibracji sonicznych na minutę w zależności od ustawionego trybu. Szczoteczka soniczna White Way WW-Sonic posiada 2-minutowy sygnalizator, który przypomina o zalecanym przez dentystów czasie mycia zębów. Dodatkowo, urządzenie informuje co 30 sekund o konieczności czyszczenia innej części jamy ustnej, tak aby wszystkie zęby były umyte równomiernie. Bez wątpienia White Way WW-Sonic jest jedną z najlepiej wypadających szczoteczek w kategoriach cena / możliwości. W skład zestawu wchodzą: rękojeść szczoteczki – 1 szt., główka szczoteczki – 2 szt., ładowarka indukcyjna oraz instrukcja obsługi. Urządzenie White Way WW-Sonic jest dostępne w trzech kolorach (srebrnym, czarnym, różowym) i można je nabyć głównie w aptekach internetowych. White Way WW-Sonic w zdecydowanej większości zbiera pozytywne opinie, urządzenie chwalone jest za dokładność mycia zębów, funkcje, długi czas działania oraz przystępną cenę.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Zastanów się czy będziesz korzystał z innych trybów pracy poza codziennym trybem pracy.

Jak już zapewne zauważyliście, wybór szczoteczek elektrycznych w cenie do 150 zł jest dość spory. Zanim jednak zdecydujecie się na kupno szczoteczki sonicznej, powinniście zastanowić się jakie cechy powinna ona mieć, aby w pełni zaspokoić Wasze oczekiwania. Przed zakupem musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka szczoteczka soniczna sprosta moim wymaganiom? Na rynku możemy spotkać urządzenia, które poza codziennym trybem czyszczenia (Clean), oferują również inne tryby takie jak White (tryb wybielający do usuwania przebarwień, szczególnie po kawie i papierosach), Polish (tryb rozjaśniania i polerowania zębów), Massage (tryb czyszczenia z łagodnym masażem dziąseł) czy Sensitive (tryb łagodnego czyszczenia wrażliwych zębów i dziąseł). Może okazać się tak, że na co dzień będziecie korzystać tylko ze standardowego trybu czyszczenia i wtedy nie ma sensu dopłacać za dodatkowe funkcje, z których i tak nie będziecie korzystać. Jeżeli będzie to Wasze pierwsze urządzenie tego typu, albo już z góry wiecie, że nie będziecie korzystać z innych trybów poza standardowym, wtedy wybór urządzeń (w tym markowych) staje się większy.

Czy czas pracy na jednym ładowaniu jest dla Ciebie istotny?

Kolejnym dość ważnym aspektem jest długość pracy na jednym ładowaniu. Wiadomo, że im dłuższy czas działania na jednym ładowaniu, tym lepiej, jednak nie dla Wszystkich jest to aż tak istotne i w tym przypadku możesz stanąć przed wyborem np. markowej szczoteczki, która działa na jednym ładowaniu do 14 dni, a szczoteczką nieznanej Wam do tej pory firmy, która działa nawet do 45 dni na jednym ładowaniu. Wszystko zależy tutaj od rodzaju zastosowanego akumulatora oraz jego pojemności. Czas ładowania akumulatora w dużej mierze zależy od rodzaju zastosowanych ogniw i wynosi zazwyczaj od 3 do 10 godzin, co nie powinno stanowić większych problemów, ponieważ większość dostępnych na rynku urządzeń posiada sygnalizatory, które informują niskim poziomie baterii. Dzięki tej opcji, z wyprzedzeniem dowiecie się o konieczności podłączenia urządzenia do ładowarki.

Końcówki do szczoteczek sonicznych, czyli dodatkowy koszt na który zwracają uwagę nieliczni.

Dość istotną kwestią są również końcówki do szczoteczek sonicznych. Pewnie część z Was zastanawia się, jak często należy wymieniać końcówki w szczoteczce sonicznej? Końcówki szczoteczek sonicznych powinny być wymieniane co 2-3 miesiące w zależności od włosia. W takim przypadku, przed zakupem warto zwrócić uwagę, ile końcówek znajduje w zestawie, ponieważ może się okazać, że do zestawu została dołączona tylko jedna główka i już w niedługim czasie od nabycia szczoteczki, będziecie zmuszeni do zakupu dodatkowych końcówek. Zanim zakupcie urządzenie, wpiszcie w wyszukiwarce internetowej „nazwa szczoteczki końcówki”, aby się dowiedzieć czy końcówki do tego modelu są ogólnodostępne oraz jaka jest ich cena. A skoro już o cenach końcówek mowa, to tutaj rozrzut cenowy potrafi być naprawdę spory. Dla przykładu oryginalne końcówki do szczoteczek Philips mogą kosztować w okolicach 70 zł za 2 sztuki, podczas gdy nieoryginalne zamienniki kosztują kilkanaście złotych za 4-8 sztuk. Co do jakości tanich zamienników, to opinie o nich są zazwyczaj pozytywne, choć wiadomo, że pod względem jakości w jakimś stopniu na pewno odbiegają od oryginału. W przypadku mniej znanych marek sytuacja wygląda nieco inaczej. Oryginalne końcówki, do urządzeń mniej znanych firm można często nabyć w dość przystępnych cenach, oscylujących od kilku do kilkunastu złotych za sztukę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top