Twitter – Jak przeglądać zablokowane wpisy (Tweety)

Twitter przeglądanie zablokowanych tweetów

Twitter to system mikroblogowy, który umożliwia wysyłanie i odbieranie krótkich wpisów zwanych tweetami. Tweety mogą mieć długość do 140 znaków i mogą zawierać linki do innych stron internetowych i materiałów.

Użytkownicy Twittera mogą na bieżąco obserwować innych użytkowników. Jeśli kogoś obserwujesz, wtedy na bieżąco możesz oglądać jego tweety na swojej osi czasu. Użytkownik może obserwować osoby i organizacje o podobnych do niego zainteresowaniach edukacyjnych i osobistych.

Każdy zarejestrowany użytkownik Twittera może tworzyć własne tweety lub retweetować informacje, które zostały opublikowane przez innych. Retweet (podaj dalej) oznacza, że informacje mogą być szybko i na dużą skalę udostępniane sporej liczbie osób.

Twitter – Jak przeglądać zablokowane tweety?

Zostałeś zablokowany na Twitterze przez innego użytkownika? Czasami wystarczy jakiś nieprzychylny komentarz lub wyrażenie swojej opinii, która niekoniecznie pasuje autorowi tweeta i w mgnieniu oka zostajesz zablokowany. Skutkiem tego jest to, że z automatu nie możesz przeglądać a tym bardziej komentować wpisów danego twitterowicza.

Pewnie nie raz spotkałeś się z sytuacją, kiedy to ktoś skomentował tweeta odnosząc się bezpośrednio do niego (udostępniając go). Jest to dość powszechna praktyka. Bywa jednak tak, że nie możesz zobaczyć zawartości nawet tego udostępnionego tweeta, ponieważ zostałeś wcześniej zablokowany u autora wpisu. Jak rozwiązać ten problem?

Szybki sposób na przeglądanie tweetów gdy ktoś Cię zablokował.

Twitter blokada konta gdy inny użytkownik zablokował Cię

Jeżeli ktoś Cię zablokował na twitterze a mimo to chciałbyś przeglądać jego wpisy, to istnieją proste rozwiązania na ominięcie blokady.

Użyj trybu prywatnego w przeglądarce do przeglądania niewidocznych wpisów.

Przeglądanie Twittera w trybie prywatnym incognito

Pierwszym, a zarazem najłatwiejszym sposobem jest po prostu przeglądanie twitera jako niezalogowany. Jeżeli jednak jesteś zalogowany i nie chcesz się wylogować, wtedy wystarczy w przeglądarce otworzyć nowe okno prywatne (incognito) i wkleić link do danego tweeta albo profilu. Rozwiązanie to jest bardzo szybkie i nie wymaga od użytkownika wykonania zbyt wielu czynności. Niestety używając tego sposobu nie ma możliwości komentowania ani lajkowania danych wpisów.

Praktycznie wszystkie bardziej przeglądarki (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera, Vivaldi, Safari) posiadają możliwość otwierania kart prywatnych. Aby otworzyć kartę prywatną wystarczy kliknąć ikonkę menu przeglądarki a następnie wybrać „Nowe okno incognito” lub „Nowe okno prywatne”.

Nowe konto na Twitter to czyste konto bez żadnych blokad.

Twitter rejestracja nowego konta

Drugim nieco bardziej czasochłonnym sposobem jest utworzenie nowego konta na twitterze i przeglądanie na nim zablokowanych wpisów / profili. Co prawda dla wielu to rozwiązanie może wydawać się banalne. Jeżeli jednak zostałeś wcześniej przez kogoś zablokowany i ten ktoś Ciebie nie odblokował, to jest to jedyna możliwość, żeby móc oddziaływać na dane konto poprzez komentowanie, like itp.

W celu zminimalizowania ryzyka blokady konta lepiej nie logować się jednocześnie do dwóch kont na tym samym urządzeniu. Jeżeli jednak nie masz opcji skorzystania z innego urządzenia, to warto w tym przypadku użyć innej przeglądarki i przed logowaniem wyczyścić pliki cookies.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top