Jak oszczędzać na zakupach w Biedronce? Kilka prostych sposobów.

Biedronka oszczędzanie na zakupach

Czasy szalejącej inflacji oraz wszechobecnych podwyżek cen wydają się idealnym momentem na to, aby pomyśleć o oszczędzaniu i bardziej racjonalnym wydawaniu pieniędzy. Dzisiejszy wpis będzie dotyczył oszczędzania w jednej z najpopularniejszych sieci dyskontów, czyli w dobrze wszystkim znanej Biedronce.

Ile można zaoszczędzić?

Odpowiedź brzmi: naprawdę sporo. Choć na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ to zależy od produktów, które wybierzemy i od obecnie obowiązujących promocji to jednak korzyści wynikające z oszczędzania przy robieniu zakupów mogą być naprawdę duże. Korzystając ze sposobów na oszczędzanie w Biedronce opisanych poniżej, bez problemu można zrobić zakupy w cenach o 20%-30% niższych w stosunku do cen regularnych. Wynik ten dotyczy standardowych zakupów, które obejmują produkty codziennego użytku w tym artykułów spożywczych, artykułów higienicznych czy chemii. Na organizowanych co jakiś czas akcjach wyprzedaży artykułów przemysłowych, szkolnych itp. oszczędności mogą być jeszcze większe i sięgać nawet 70%.

Teraz trochę matematyki. Dla przykładu, robimy tygodniowo zakupy w biedronce powiedzmy za ok. 200 zł (koszt uśredniony) nie korzystając przy tym z żadnych promocji. W skali miesiąca daje to mniej więcej 800 zł a rocznie 9600 zł. Robiąc zakupy w promocji, jesteśmy w stanie wydać nawet o 25% mniej. Dzięki temu tygodniowo zaoszczędzimy średnio 50 zł (150 zł zamiast 200 zł). Miesięcznie na zakupy wydamy ok. 600 zł (200 zł mniej) a rocznie 7200 zł (2400 zł). Oczywiście powyższe obliczenia mają tylko na celu zobrazować ile teoretycznie można zaoszczędzić pieniędzy robiąc zakupy w Biedronce w promocji. Realnie ten wynik, czyli zrobienie zakupów o 25% taniej (a nawet więcej) jest jak najbardziej do osiągnięcia i zależy od tego co kupimy i od obecnie obowiązujących promocji. Nawet jeżeli tylko część produktów kupicie w promocji i procentowa obniżka będzie niższa, to w skali miesiąca / roku uzbiera się jakaś sumka.

Na czym można zaoszczędzić najwięcej?

Owoce, warzywa, mięso, nabiał, dania gotowe, napoje, soki, piwo, artykuły przemysłowe, odzież, obuwie czy inne rzeczy z koszy. Praktycznie na wszystkich tych rzeczach można zaoszczędzić mnóstwo kasy. Dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) pojawiają się gazetki biedronki, w których znajdziemy wiele cenowych okazji. Promocje typu 1+1 gratis, 2+2 gratis pozwalają zaoszczędzić aż 50% w stosunku do ceny regularnej. „Drugi produkt za 1 zł” to kolejna promocja, dzięki której zaoszczędzimy. Tego typu promocje nie są ściśle przywiązane do danej kategorii produktów, jednak jest kilka kategorii, na których skupiają się takie oferty. Produktami, które dość często możemy spotkać w takich promocjach to między innymi: gotowe pizze mrożone lub z lodówki, parówki, piwo, soki, napoje słodzone, mleko, wędliny, dania gotowe (pierogi, krokiety, kopytka), nabiał, słodycze. Zazwyczaj tego typu promocje są umieszczone na pierwszych stronach gazetki biedronki. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, iż niektóre oferty wymagają karty moja biedronka, aby obniżka została naliczona.

Oszczędzanie na zakupach w Biedronce – Kto najwięcej może na tym zyskać?

Podane w tym wpisie sposoby na oszczędzanie mogą stosować praktycznie wszyscy, jednak nie jest tajemnicą, że najbardziej sprawdzą się one u osób, które robią duże zakupy. Chodzi tu głównie o fakt, iż obecnie często obowiązują promocje na dane produkty dopiero przy zakupie dwóch, trzech, a nawet czterech sztuk danego produktu lub ich wielokrotności. Dlatego opisane niżej sposoby na oszczędzanie w Biedronce sprawdzą się idealnie w większych rodzinach. Single i pary również mogą z nich korzystać, robiąc zakupy na zapas. W tym przypadku jednak dość istotne będzie, aby wybierać odpowiednie produkty z długim terminem ważności i takie, które można zamrozić i wykorzystać w późniejszym czasie.

Jak oszczędzać w Biedronce? Sprawdzone sposoby na duże oszczędności.

Zrób listę zakupów z gazetką biedronki online

Lista zakupów Biedronki

Gazetki promocyjne biedronki (oferta spożywcza) pojawiają się dwa razy w tygodniu. Na ogół gazetki online są udostępniane już dzień wcześniej, czyli w niedzielę (oferta obowiązuje od poniedziałku) i w środę (oferta obowiązuje od czwartku). Warto zaznaczyć, iż poniedziałkowa gazetka biedronki obowiązuje zazwyczaj aż do końca tygodnia. Z kolei w czwartkowej gazetce biedronki zmienia się tylko część pozycji, głównie mięso i warzywa. Dodatkowo w czwartkowej gazetce często pojawiają się promocje dostępne tylko w weekend (piątek, sobota i niedziele handlowe). Są to często soki, napoje, piwa, dania gotowe, lody, które możemy kupić nawet o połowę taniej.

Przed wyjazdem na zakupy warto zrobić listę zakupów. Pozwoli nam to nie tylko zaoszczędzić czas, ale także i pieniądze. Warto zrobić listę zakupów korzystając z gazetki biedronki, którą znajdziemy w internecie na stronie biedronka.pl. Gazetka biedronka składa się zazwyczaj z kilkudziesięciu stron, na których znajdziemy mnóstwo produktów w obniżonej cenie. Należy tutaj nadmienić, że nie wszystkie rzeczy z gazetki są objęte promocjami. Część z nich po prostu służy jako wypełnienie gazetki albo są w formie reklamy. Obecnie w Biedronce dość często spotykane są promocje typu 1+1 gratis, 2+2 gratis itd. Tego typu promocje oznaczają, iż należy kupić określoną ilość produktów, aby otrzymać rabat. Dla przykładu, gdy jakieś produkty objęte są promocją 2+2 gratis, oznacza to, że należy kupić 4 sztuki (lub wielokrotność) danego produktu, aby otrzymać rabat. Pod ceną produktów objętych promocją na ogół znajduje się napis typu „23% TANIEJ”, „DRUGI 58% TANIEJ”, „DRUGI ZA 1 ZŁ”, „TERAZ TANIEJ” itp. Gdy zrobimy zakupy, skupiając się na takich produktach, widok udzielonych rabatów na paragonie może nas miło zaskoczyć. Aktualne gazetki znajdziecie na www.biedronka.pl/pl/gazetki

Rób zakupy o poranku

Robienie zakupów o poranku

Robienie zakupów rano ma kilka zasadniczych plusów, a jednym z nich jest możliwość upolowania przecenionych produktów, które po południu są już po prostu wyprzedane. Najczęściej dotyczy to chodliwych produktów, których cena w promocji jest mocno obniżona w stosunku do standardowej ceny. Do takich produktów najczęściej możemy zaliczyć mięso, drób, alkohole, masło, nabiał, napoje, piwo oraz rzeczy przemysłowe, ubrania itp. które znajdują się w koszach. Jeśli zrobiłeś listę zakupów, na której znajdują się rzeczy objęte promocją i chciałbyś je koniecznie kupić, wtedy warto wybrać się wcześnie rano do sklepu. Optymalne godziny na zakupy są między 6:00 a 9:00, potem szansa na zakup niektórych przecenionych produktów maleje z każdą minutą.

Podczas zakupów korzystaj z karty Moja Biedronka

Karta Moja Biedronka

Kilka lat temu Biedronka zaoferowało swoim klientom możliwość dołączenia do programu lojalnościowego Moja Biedronka. W ramach tego programu klient otrzymuje kartę, dzięki której może skorzystać między innymi z dodatkowych obniżek cen wybranych produktów. Choć początkowo posiadanie karty Moja Biedronka nie przynosiło zbyt wielu korzyści klientowi, tak z czasem sytuacja znacząco się zmieniła. Obecnie każdego tygodnia pojawia się co najmniej kilka produktów, które możemy kupić w obniżonej cenie dzięki karcie Moja Biedronka. Dodatkowo istnieją również inne korzyści płynące z posiadania karty. Co jakiś czas w biedronce organizowane są akcje, podczas których możemy zbierać punkty, a następnie wymieniać je np. na pluszaki Gang Swojaków. Aktualną ofertę promocji z kartą Moaj Biedronka znajdziecie na www.biedronka.pl/pl/oferta-z-karta-moja-biedronka

Wykorzystuj Vouchery

Biedronka Voucher

Kolejną opcją, która pozwoli zaoszczędzić nam dodatkowe pieniądze są vouchery. W ostatnich latach vouchery stały się dość popularnym sposobem zachęcającym klientów do zakupów w biedronce. Tylko w tym roku organizowane były akcje, które umożliwiały zdobycie vouchera o wartości 15 zł przy zakupach za minimum 99 zł lub voucher o wartości 5 zł przy zakupach za min. 69 zł (przy zakupach była wymagana karta moja biedronka). Promocje te cieszyły się dość dużą popularnością więc niewykluczone, że pojawią się one jeszcze nie raz. Obecnie co jakiś czas w gazetce biedronki pojawiają się promocje, które umożliwiają zdobycie vouchera o wartości 50% danego produktu. Jako przykład można podać: kup 3 kostki masła z kartą Moja Biedronka a otrzymasz voucher o wartości 50% ceny. Takie oferty pojawiają się co jakiś czas w gazetce biedronki i jest to również dobra okazja do oszczędności.

Promocje i wyprzedaże wybranych produktów

Wyprzedaże i promocje w Biedronce

Promocje, które można znaleźć w gazetce biedronki, nie są jedynymi okazjami, które możemy upolować w tym sklepie. Zazwyczaj co wtorek pojawiają się promocje na wybrane produkty spożywcze. Głównie są to rzeczy z akcji tematycznych typu jakieś regionalne produkty, czy inne rzeczy dostępne tylko przez krótki okres. Tego typu promocje to świetna okazja na kupno niespotykanych na co dzień w biedronce rzeczy w atrakcyjnych cenach. Trzeba tutaj nadmienić, iż część artykułów może mieć krótką datę ważności, więc warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. Wrzutkę z listą produktów objętych promocją możecie znaleźć zazwyczaj we wtorki w godzinach przedpołudniowych na stronie www.pepper.pl/kupony/biedronka.pl. Co prawda, nie zawsze na tej stronie pojawia się wstawka z listą, ale jednak w ostatnich kilku miesiącach pojawiały się dość regularnie.

Jeżeli już o wyprzedażach mowa to nie może tutaj zabraknąć poświątecznych wyprzedaży. Niemalże po każdych świętach w Biedronce zostaje mnóstwo towaru związanego ze świętami. Asortyment jest naprawdę różny i wszystko zależy od świąt, jakie akurat się odbywały. W styczniu możemy trafić na wyprzedaże po świętach Bożego Narodzenia oraz Sylwestrze / Nowym roku. Z kolei w maju w promocji będą rzeczy związane ze świętami Wielkanocnymi itd. Najczęściej w asortymencie są dostępne słodycze, ciasta czy inne rzeczy nawiązujące do danych świąt. Przeceny mogą być całkiem spore i sięgać nawet 50% a czasami nawet więcej.

Marki własne Biedronka – Dobra jakość w niskiej cenie

Marki własne to marki, pod którymi oferowane są produkty wykonane na zlecenie danej sieci handlowej. Jak większość dużych sieci handlowych tak i Biedronka posiada w swojej ofercie szeroki wybór produktów marek własnych. Kraina Wędlin, Swojska Chata, Mleczne Dolina, Magnetic, BeBeauty, Vitanella, Nasza Spiżarnia, Mroźna Kraina, Słodka Kraina, Madero to tylko kilka marek własnych, które z pewnością nie raz widziałeś na półkach w Biedronce. Co ciekawe produkty te są często wytwarzane przez znanych producentów, a ich jakość stoi na wysokim poziomie. Podczas zakupów nie warto od razu skreślać takich produktów, ponieważ może się okazać, że jest to dobry jakościowo produkt tylko bez tej całej otoczki reklamowej. Wybierając produkty marek własnych Biedronki, możemy sporo zaoszczędzić, jednocześnie nic nie tracąc.

Podsumowanie

Choć poradnik ten dotyczy głównie sklepów sieci Biedronka, to jednak nie oznacza, że nie można zastosować niektórych wskazówek w innych sklepach. W innych dyskontach i marketach są organizowane podobne promocje. Praktycznie w dzisiejszych czasach niemalże każda sieć handlowa typu Lidl, Kaufland, Carrefour itp. ma swoje programy lojalnościowe, czyli odpowiedniki karty moja Biedronka, które pomagają zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

Co do samych porad dotyczących oszczędzania to praktycznie każdy z Was może je zastosować, a przynajmniej niektóre z nich i zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. To naprawdę nie wymaga dużo zaangażowania, a jednak korzyści mogą być odczuwalne dla domowego budżetu.

Jeżeli macie jakieś pytania albo jeszcze inne sposoby na oszczędzanie w sklepach typu Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour itp., możecie podzielić się nimi w komentarzu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top