Jak pobrać film z Twittera na komputerze, Android i iOS

Jak pobrać film z Twittera na komputerze, Android, iOS

Twitter jest jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, na której znajdziemy wiele ciekawych treści, w tym przydatne zdjęcia, filmiki czy śmieszne GIF-y. Nie dziwi zatem fakt, że wielu użytkowników szuka sposobów na zapisywanie filmów z Twittera. Niezależnie od tego, czy chcesz zachować zabawny film, czy po prostu potrzebujesz łatwego sposobu na dostęp do treści w trybie offline, istnieje kilka prostych metod, których możesz użyć, aby pobrać filmy z Twittera.

Pobieranie filmów z Twittera

Co prawda Twitter pozwala na łatwe zapisywanie zdjęć za pomocą kilku kliknięć, to jednak w przypadku filmów i GIF-ów jest to już trochę bardziej skomplikowane. Twitter nie oferuje wbudowanego przycisku zapisu do pobierania filmów na swojej platformie. Choć jest to nieco kłopotliwe, to jednak nie ma problemu z pobieraniem filmów z Twittera.

Dzięki zewnętrznym aplikacjom użytkownicy mogą zapisać filmy z Twittera na swoich telefonach, komputerach i tabletach.

Jak pobrać film z Twittera na komputerze lub laptopie

Aby pobrać film z Twittera komputer z Windows lub Mac OS nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji czy wtyczek do przeglądarki. Wystarczy skorzystać ze strony, która umożliwia pobranie filmu na bezpośrednio Twój komputer. Poniżej znajdziesz instrukcję jak pobrać film z Twittera na komputer lub laptop.

  1. Znajdź na Twitterze tweeta z filmikiem, który chciałbyś pobrać i skopiuj link do niego.
  2. Na nowej karcie otwórz jedną z tych stron Twitter Video Downloader lub TWDOWN . Jeżeli któraś ze stron nie działa, możesz wyszukać w Google inne podobne strony wpisując „Twitter Video Downloader”.
  3. W polu Enter Video Link wklej link do tweeta z filmem, który chcesz ściągnąć i kliknij przycisk Download.
  4. Po kliknięciu przycisku Download wyświetli się strona z opcją wyboru jakości filmu. Wybierz jakość, jaka Cię interesuje i kliknij Download Video.
  5. W przeglądarce powinien wyświetlić się odtwarzacz, najedź na film kursorem i kliknij prawy przycisk myszy, a następnie Zapisz wideo jako… Wybierz miejsce gdzie ma zostać zapisany film, opcjonalnie zmień nazwę, a następnie kliknij Zapisz.
  6. Koniec, film powinien zostać zapisany na Twoim komputerze.

Pobieranie filmu z Twittera na Android & iOS (iPhone, iPad)

Istnieje kilka opcji, aby ściągnąć film z Twittera na smartphone lub tablet z Androidem / iOS. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z apki specjalnie do tego stworzonej. Jeżeli jednak nie chcesz pobierać dodatkowej aplikacji, aby nie zaśmiecać sobie telefonu, możesz równie dobrze skorzystać ze sposobu, który został opisany powyżej.

Metoda ta działa tak samo dobrze na smartfonach z Androidem i iOS jak na komputerach (przetestowane na mobilnych przeglądarkach Opera i Mozilla Firefox). Jedyna różnica może wystąpić w kroku nr 5, zamiast kliknąć prawy przycisk myszy, należy przytrzymać przez chwilę palec na odtwarzaczu.

Jak pobrać GIF z Twitter

Pobieranie GIF-ów jest równie proste, jak pobieranie wideo z platformy Twitter. Schemat działania wygląda praktycznie tak samo, jak w przypadku pobierania filmików z Twittera.

Tak więc, aby ściągnąć GIF z Twittera, postępuj według instrukcji zamieszczonej powyżej. Strona, która umożliwiaja pobieranie GIF-ów z Twittera to między innymi Twdownload, lecz możesz znaleźć więcej tego typu stron wpisując w Google frazę „download gif from twitter„.

Podsumowanie

Jak pewnie zauważyłeś, pobranie video lub GIF-a z Twittera nie jest jakoś specjalnie trudne. Jeżeli jednak natrafiłbyś na jakiś problem lub miałbyś pytanie, wtedy zachęcamy do podzielenia się tym w sekcji komentarzy poniżej.

Przy okazji polecamy inny wpis, który może Wam się przydać, czyli Jak przeglądać zablokowane wpisy na Twitterze. Jest to wpis, w którym znajdziesz pomocne wskazówki, które wyjaśniają jak w prosty sposób ominąć blokadę, gdy nie widzisz czyiś tweetów, bo np. jesteś zablokowany u tej osoby.

Scroll to Top