10 minut na solarium ile to na słońcu? Jak się opalać, ile kosztuje?

Solarium jak korzystać, ile kosztuje, ile minut można się opalać

Szukasz sposobu na nabranie słonecznie brązowej opalenizny bez konieczności wychodzenia na zewnątrz? Doskonałym rozwiązaniem jest opalanie w solarium! Korzystanie z tego rozwiązania to łatwy, szybki i wygodny sposób na uzyskanie pięknej, złoto brązowej skóry. W tym wpisie przedstawiamy kilka faktów o solarium oraz plusy i minusy tej metody opalania.

Czym jest i jak działa solarium?

Solarium (łóżko opalające) jest częściowo zamkniętym urządzeniem wypełnionym specjalistycznymi lampami zaprojektowanymi do emitowania promieniowania ultrafioletowego. Lampy te pozwalają uzyskać złotobrązowy odcień bez bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym.

W tego typu urządzeniach najczęściej stosuje się wysokociśnieniowe lampy fluorescencyjne. Lampy emitują promienie UVA o podobnym, lecz mniejszym natężeniu niż te występujące naturalnie, oraz promienie UVB, które przyczyniają się do wytwarzania melaniny, czyli pigmentu odpowiedzialnego za nadanie skórze jej koloru. Im więcej melaniny produkuje Twoja skóra, tym ciemniejsza się staje.

Jak korzystać z solarium?

Wchodząc do solarium, należy zabezpieczyć wrażliwe miejsca oraz założyć gogle / okulary ochronne, aby chronić nasz nasze oczy przed negatywnym wpływem promieni UV. Następnie należy położyć się na łóżku do opalania, po czym opuszcza się zadaszenie, aby przykryć całe ciało. Lampy wewnątrz łóżka emitują promieniowanie UV, które przenika przez skórę, powodując produkcję melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za kolor skóry. Długość sesji należy dostosować do fototypu skóry.

Jak się opalić na solarium na brązowo?

Uzyskanie pięknej brązowej opalenizny jest możliwe już po kilku (2-3) seansach w solarium. Jednak aby tak się stało, należy przestrzegać kilku zasad, które pozwolą uzyskać taki efekt. Niestety dość częstym problemem jest, że niedoświadczeni użytkownicy korzystają z solarium w nieodpowiedni sposób. Nieprzestrzeganie niektórych zasad może skutkować oparzeniami skóry oraz innymi konsekwencjami.

Jak opalić się na brązowo i nie poparzyć skóry? Na początku zacznij od krótszych sesji. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z solarium, zacznij od krótkich sesji trwających nie dłużej niż 5 minut i stopniowo zwiększaj je w miarę potrzeb, aż osiągniesz pożądany poziom opalenizny. Pozwoli to uniknąć oparzeń, a jednocześnie zapewni wystarczającą ilość czasu na produkcję melaniny i przyciemnienie odcienia skóry. Ta rada jest szczególnie istotna dla osób o jasnej karnacji, ponieważ to one są bardziej narażone na oparzenia skóry.

Ile minut powinna trwać sesja?

Osoby o jasnej karnacji lub dopiero zaczynające się opalać, powinny zacząć od krótszych sesji opalania (kilka minut) i stopniowo zwiększać czas ekspozycji, aby uniknąć poparzeń. Istotne jest również, aby dobrać łóżko do opalania o odpowiedniej mocy promieniowania UV dla danego typu skóry i przestrzegać zalecanego czasu opalania dla danego łóżka.

Zastanawiasz się, ile minut na solarium trzeba, aby ładnie się opalić, a jednocześnie nie uszkodzić skóry? Czas jednej sesji to zazwyczaj od 5 do 15 minut. Czas trwania sesji powinien być dobrany indywidualnie do rodzaju skóry oraz potrzeb. Warto też zwrócić uwagę na łóżko opalające i moc promieniowania. Należy stosować się do instrukcji i nie przekraczać zalecanego czasu.

Jak często można chodzić na solarium?

To, z jaką częstotliwością można korzystać z tej metody opalania, zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju skóry, efektów, jakie chcemy osiągnąć i intensywności opalania. Zatem, co ile można chodzić na solarium? Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się odczekać co najmniej 48 godzin pomiędzy jedną a drugą sesją opalania, aby umożliwić skórze regenerację po ekspozycji na promieniowanie UV. Nie zaleca się korzystać częściej niż raz dziennie i częściej niż trzy razy w tygodniu.

10 minut na solarium ile to na słońcu?

Czy myślałeś kiedyś o tym, ile czasu trzeba opalać się w solarium, aby osiągnąć przybliżony efekt jak podczas wygrzewania się na słońcu? Wiele osób zadaje pytanie: 10 minut na solarium ile to na słońcu? To pytanie pojawia się dość często, ponieważ średnia długość sesji to właśnie 10 minut. W zależności od urządzenia i jego mocy, 10 minut na solarium odpowiada od 1,5 do 2 godzin na słońcu. 5-minutowa sesja odpowiada z kolei mniej więcej godzinnej ekspozycji na słońcu. Tak więc, zwłaszcza osoby zaczynające i z jasną karnacją powinny z umiarem korzystać z tej metody opalania.

Ile kosztuje solarium?

Zastanawiasz się ile kosztuje minuta opalania się w solarium w 2023 roku? Niestety wysoka inflacja oraz drożejący prąd sprawiły, że w 2023 roku ceny mocno podskoczyły. Stawki zależą od regionu oraz urządzenia. Ceny za minutę opalania w solarium wynoszą średnio od 2,50 zł do nawet ponad 3 zł za minutę.

Negatywne skutki zbyt częstego opalania

Zbyt częste korzystanie z solarium może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. „Łóżka opalające” emitują promieniowanie ultrafioletowe, które jak wiadomo, zwiększa ryzyko rozwoju raka skóry i innych poważnych schorzeń. Ponadto, częsta ekspozycja na promienie UV może powodować przedwczesne starzenie się skóry, takie jak zmarszczki i plamy starcze. Z tych powodów ważne jest, aby ograniczyć ekspozycję na światło UV i zawsze chronić nasze oczy.

Ważne jest, aby zachować umiar i pozwolić skórze zregenerować się po każdej sesji opalania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących korzystania z solarium zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Scroll to Top